O mnie

Jak wielu z Was, wychowałam się na wierszach dla dzieci Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Marii Konopnickiej. Pamiętacie „Lokomotywę” i „Złą zimę”? „Stoi na stacji lokomotywa…:” Mam też w szufladzie podartą kopię utworu Danuty Wawiłowej „Bajka o królowiczu”. Czasem, gdy próbuję napisać wierszyk albo bajkę, nic mi nie przychodzi do głowy oprócz:

„Łypnął okiem smok do smoka
i zniknęły za obłokiem”…

Takie wiersze i bajki nigdy nie zostaną zapomniane, ale zawsze jest fajnie, gdy się pojawiają nowe, dobrej jakości teksty do czytania dzieciom. Mam nadzieję, że współcześni rodzice będą czytać swoim dzieciom wiersze i bajki napisane przeze mnie:-) Dopiero zaczęłam, ale pisanie sprawia mi wielką frajdę i zobaczycie, że z czasem się zrobię coraz lepsza!

Z zawodu jestem doktorem psychologii, zajmuję badaniami w tej dziedzinie. Po pracy, oprócz pisania wierszy dla dzieci, trenuję karate albo się wiążę w supły na jodze. Mieszkam w Wielkiej Brytanii w hrabstwie Lancashire, gdzie zawsze pada, nawet jeśli w pozostałej części wyspy świeci słońce… Mam kota i psa, a za oknem dżunglę, która kiedyś była ogródkiem, zaludnioną duchami pomidorów i ziół.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>